Czy istotnie lokal gastronomiczny to dobry biznes?

Wiele osób pragnie otworzyć lokal gastronomiczny – jednakże zapewne każdy wie, iż założenie knajpy to znaczący koszt. Poza tym, w zasadzie jest tak, że restauracje padają częściej, aniżeli firmy działające w innych branżach. Cóż, to tak czy siak nie musi oznaczać, iż w dosłownie każdym przypadku jesteśmy niejako skazani na ogłoszenie bankructwa. Jeśli tak rozumujemy, tak naprawdę nie powinniśmy zakładać lokalu. To nie ma sensu! Pozytywna podstawa to podstawa, pracownicy oraz smakosze potrafią to doskonale wyczuć.
- odnajdź odpowiednią niszę. Zatem chociaż nadal kuchnia polska czy włoska są w Polsce szalenie popularne, to jednakowoż prawda jest taka, iż jak najbardziej warto oglądać się za trochę mniej popularnymi rodzajami. Może kuchnia ukraińska bądź skandynawska są OK?
- nigdy nie oszczędzaj na jedzeniu. Tak czy siak narzut na potrawach jest spory, a więc nie ma sensu dawać porcji jak dla małego dziecka. Nie chodzi w tym momencie o zapychanie żołądka, w końcu nie o to chodzi w jedzeniu, lecz nierzadko sytuacja jest taka, że potrawy są bardzo nieduże.

Zobacz także: